RİZE HABER
Giriş Tarihi : 03-03-2023 20:42

Ayrılığın ardından ilk açıklama CHP'nin aday adayı Deniz'den geldi

6'lı masadan ayrılan Meral Akşener için ilk açıklama Cumhuriyet Halk Partisi Rize Milletvekili aday adayı Saltuk Deniz'den geldi.

Ayrılığın ardından ilk açıklama CHP'nin aday adayı Deniz'den geldi

Dün Saadet Partisi ev sahipliğinde gerçekleşen altılı masa toplantısında liderlerin en önemli gündemi cumhurbaşkanı adayının belirlenmesiydi.

Siyasetin gündemi için kritik öneme sahip toplantının ardından 6 liderin imzasıyla, öncekilere göre oldukça kısa olan açıklamada pazartesi günü yapılacak açıklama işaret edilirken İYİ Parti'nin Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakmadığı gerekçesiyle masadan ayrılmasına Cumhuriyet Halk Partisi Rize Milletvekili aday adayı Saltuk Deniz'den açıklama geldi.

Deniz sosyal medya hesabından yaptığığı açıklamada:" Değerli arkadaşlar bu tür tarihi dönemlerde kırılmalar olur ama dönemin tarihselliği nedeniyle bu kırılmalar karşılıklı olarak düzeltilir. Çünkü bu dönem herkesin dediği gibi tarihsel. O nedenle anlık duygusallıklarla tepki vermeyelim. Bekleyelim Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi “ merak etmeyin taşlar yerine oturur” . Millet ittifakı aynı bileşenlerle ve yeni eklenmelerle yoluna devam edecektir. Çünkü hiç kimse bu tarihsel görev ve yolculuktan vazgeçemez. Anlık kırılmalar olabilir ama düzelir ve aynı şekilde 6’lı masa olarak yola devam edilecek.Sabredelim bekleyelim ve inanalım ki her şey çok güzel olacak." ifadelerine yer verdi.

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK