RİZE HABER
Giriş Tarihi : 03-07-2024 06:54

Ayder Otoparkı Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oldu

Ayder Yaylası'nda araç parkının yasaklanmasının ardından, doğal olarak yapılan otopark ziyaretçilerin ilgisini çekiyor

Ayder Otoparkı Ziyaretçilerin İlgi Odağı Oldu

Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda Cumhurbaşkanının talimatı ile yapılan ve Mayıs ayında hizmete giren 1700 araçlık Ayder otoparkı, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geldi.
Doğal Otopark
Ayder Yaylası girişinde 3 kat olarak yapılan otoparkın üstünün kapatılması ve toprak ile örtülmesinin ardından, otopark üstünde dikilen fidanlar sayesinde doğal bir görünüm kazandı. Bu doğal otopark, Ayder Yaylası’nı ziyaret edenlerin büyük ilgisini çekiyor.
Yaylada Park Etmek Yasak
Çamlıhemşin Belediye Başkanı Ömer Altun, otoparkın hizmete girmesi ile birlikte yayla içinde park yasağı getirdiklerini belirtti. Altun, “Gelen yerli ve yabancı tur firmaları yayla içine gelerek yolcularını indirdikten sonra otoparka çekmek zorunda. Yayla içinde araçların park etmesini yasakladık, kısa sürede araç sahipleri uyum sağladı. Yaylada esnaflık yapan arkadaşlarımız da bu kurallara uyarak ziyaretçilerin önünü açtılar” dedi.
Yeni düzenleme ile birlikte, Ayder Yaylası'ndaki trafik yoğunluğunun azaldığı ve yaylanın doğal güzelliklerinin daha rahat gezilebildiği gözlemlendi. Otoparkın doğal yapısı ise ziyaretçilerden olumlu geri dönüşler alıyor.

Ayder Yaylası, sunduğu doğal güzellikler ve yeni otopark düzenlemesi ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK