RİZE HABER
Giriş Tarihi : 31-05-2023 00:04

Arıcılar İsyan Ett “Devle Koruduğu Ayısına Sahip Çıksın!”

İkizdere Gölyayla Köyünde evde ne varsa talan eden kimliği belirsiz boz ayı 100 bin liralık hasara sebep oldu

Arıcılar İsyan Ett “Devle Koruduğu Ayısına Sahip Çıksın!”

-Kış uykusundan uyanan Boz Ayı veya Ayıların evlere verdiği maddi zararlar vatandaşları çileden çıkarıyor. Mecliste Ayıların sahibi var diyen vatandaşlar bizim sahibimiz yok mu diye de haklı sitem ediyor.

    İkizdere’nin Gölyayla köyünde arıcılıktan başka geliri olmadığını söyleyen Durmuş Seyhan kapıyı kırarak evine giren ve her tarafı dağıtan Boz Ayıların verdiği zarar 100 bin liradır, benim zararımı kim karşılayacak diyerek sitemde bulundu. Arıcılıktan geçimini sağlayan Gölyayla Köylüsü Durmuş Seyhan’’ benim 100 bin liraya yakın maddi zararım oldu. Kovan ve çerçevelerimin hepsi kırıldı bir daha kullanılamayacak duruma getirildi. Biz devletin koruduğu Boz Ayıya bir zarar vermiyoruz onlar bizden ne istiyor. Benim ve kuzenimin arı evini de parçaladılar.  

                                       100 bin liralık zarar

    100 bin lirayı geçen zararımı kim karşılayacak. Kaymakamlıktan yardım bekliyorum. Bu zarar nefsi müdafaa durumuna bizi getirdi. Böyle bir zararın altından kalkamam. Ne yapayım. Ayıları koruyan devletimiz bizi de gözetsin ve zararımı karşılasın. Çok mağdur durumdayım’’ dedi.

 

İsmet KÖSOĞLU

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK