RİZE HABER
Giriş Tarihi : 30-01-2024 00:18

AKP’ li birini Aday Göstermek Skandaldır

Son yapılan CHP Rize İl başkanlığına aday olan Ahmet Şaban Zehiroğlu bir açıklama yaparak Büyükköy Belediye başkanlığı için AKP’ li birinin aday gösterilmesini skandal olarak niteledi

AKP’ li birini Aday Göstermek Skandaldır

Haber: Sümeyye ÇELIK

Zehiroğlu açıklamasında, “Sosyal medya hesaplarından AKP'ye övgüler sıralayan bir kişinin, basit bir sosyal medya kontrolü dahi yapılmadan Çayeli Büyükköy Belediye Başkanlığı için aday seçilmiş olması, seçim süreçlerinde ciddiyetin ve şeffaflığın önemini bir kez daha ortaya koymuştur. Çayeli İlçe Başkanlığı'nın aday seçimleri konusunda, kabul edilemez hatası partinin itibarını ve seçim sürecine duyulan güveni sarstığı gibi, demokratik bir sürecin sağlıklı işlemesine de zarar vermektedir. Bu durum, aday seçimlerinin daha şeffaf ve tarafsız bir şekilde gerçekleşmesi gerektiğine dair kamuoyunda oluşan beklentilerin ne kadar doğru olduğunun adeta nişanesi olmuştur” dedi.

Zehiroğlu, “Bu konuda henüz CHP Rize'nin hiçbir yetkili ağzından bir açıklama olmaması (varsa ben bulamadım) tam bir skandaldır. Artık Rize CHP'de yaptık oldu devri bitmiştir burada güçlü bir iç muhalefet vardır. Bu muhalif kanat CHP'nin Rize'de çok daha başarılı olması için İl ve İlçe örgütlerimizin içinden gelen bir güçtür ve CHP'nin her şartta yanında ve destekçisidir fakat aynı zamanda Rize'de yıllardır eksikliğini hissettiğimiz öz eleştirinin de sesidir” dedi.

 

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK