RİZE HABER
Giriş Tarihi : 16-08-2023 21:06

Ak Parti’de Kongre Ve Yerel Seçim Süreci Başladı

AK Parti 7 Ekim’de kongreye gidecek. Yerel seçimler için aday belirleme çalışmaları ise ağustos ayı itibarıyla başlamış durumda.

Ak Parti’de Kongre Ve Yerel Seçim Süreci Başladı

AK Parti’de kasım ayının ilk haftası adaylık başvurularının alınması, ikinci haftası ise temayül yoklamalarının yapılması planlanıyor. O nedenle Belediye Başkanlığı adaylığını düşünen il ve ilçe Başkanları şimdiden görevlerinden ayrılıyorlar. Rize Ak Parti İlçe Başkanlarından beşi şimdiden istifa ederek aday adaylıklarını açıkladılar. Çamlıhemşin İlçe Başkanı Ömer Altun, Çayeli İlçe Başkanı İshak Karahan, Derepazarı İlçe Başkanı Erkan Köse, Fındıklı İlçe Başkanı İsmail Fethi Velioğlu ve Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, İlçe Başkanlığı yaptıkları İlçeler için aday adayı oldular.

Adaylık takvimine göre; başvuruların ardından kimlerin aday yapılacağının belirleneceği ve Ocak ayı sonunda adayların tanıtılacağı, tanıtımla birlikte beyannamenin açıklanacağı belirtiliyor. Öte yandan 3 dönem veya daha fazla belediye başkanlığı yapan isimlerin yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği de bu süreçle birlikte netleştirilecek.

Haber: Dilek ONAY CAN

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK