RİZE HABER
Giriş Tarihi : 11-05-2024 18:49

Abdı Ekşi: “İkizdereli Ne İstiyorsa Onu Yapacağız”

İkizdere belediye Başkanı Abdi Ekşi, seçim öncesi verdiği sözleri tutacağını kaydederek, İkizdereli ne istiyorsa onu yapacaklarını belirtti.

Abdı Ekşi: “İkizdereli Ne İstiyorsa Onu Yapacağız”

31 Mart 2024 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde İkizdere’ den belediye başkanı seçilen Abdi Ekşi, seçim öncesi verdiği sözleri tutacağını kaydetti. Ekşi, “İkizdere’yi İkizderelilerle yöneteceğim” dedi. İkizdere’ nin bir turizm kendi olduğunu kaydeden Başkan Ekşi, “Ortadoğu’ dan Acentelerden ilçemize geldiler. Kendilerini iyi ağırladık. Bu acenteler her yıl ilçemize turlar düzenleyecekler. Ovit’ i Yedigöller’i, Anzer’ i iyi tanıtacağız” dedi.

AKP adayı olarak İkizdere Belediye Başkanlığını kazanan Başkan Abdi Ekşi Kalkandere Adliyesi Seçim kurulundan mazbatasını alarak10.Başkan olarak görevine başladı. Göreve başlaması ile ilgili bir açıklama yapan Abdi Ekşi’’ Sevgili hemşerilerim, doğup büyüdüğüm İkizdere’yi daha ileri bir seviyeye taşımak ve İkizdere’ye daha profesyonel bir hizmet sunmak gayesiyle bir yola çıktım. Bu noktada vatandaşlarımızı ortak paydada buluşturmak, birlik ve beraberliği iletişim vasıtasıyla hâkim kılmak baştan beri öncelikli hedefim oldu. Seçim sürecini de bu hedefe uygun bir şekilde sağduyu ve özveriyle yönetmeye gayret gösterdim. Bu paylaşım vasıtasıyla desteğini benden esirgemeyen aileme akrabalarıma meslektaşlarıma ve siz kıymetli İkizdere halkına şükranlarımı sunuyorum. İkizdere hepimizin, İkizdere’yi birlik beraberlikle yöneteceğiz’’ dedi.

Başkan Abdı Ekşi, “Özgün tasarımıyla İkizdere’ye turizm açısından kısa sürede etkin bir ivme kazandıracak bir diğer projemiz ‘’Kura-i Seba Cam Seyir Terası Projemiz var. İkizdere’nin Poze mevkiine konumlandıracağımız, yerden 250 metre yükseklikte ve 30 metre açıklığında olacak şekilde tasarlanan bu proje; Türkiye’nin en yüksek ve en uzun seyir terası olma özelliğiyle de dikkatleri üzerine çekecektir. İki derenin birleşip denize dökülmesini simgeleyen projemiz sayesinde yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ilçemize kazandırarak İkizdere’yi sadece yaz aylarında değil, dört mevsim cazibe noktası hâline getireceğiz” dedi…

 

 

 

YASEMİN ÖZÇELİKYASEMİN ÖZÇELİK

YASEMİN ÖZEÇLİK