Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapılan törene Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu Üyesi ve Süper Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, İcra Kurulu ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can ve Genel Sekreter Taner Senseven ile kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı.
TFF İcra Kurulu ve Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can tarafından gerçekleştirilen kura çekimine, TFF Lig Yönetimi Direktörü Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın eşlik etti.
Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın kura çekimi öncesi teknik bilgilendirmede bulundu. Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu müsabakalarına; 2. Eleme Turu'nu geçen 25 takım ile bu turda kupaya dahil olacak Trendyol Süper Lig'den 10 takım, Trendyol 1. Lig'den 11 takım, TFF 2. Lig'den 10 takım ve TFF 3. Lig'den 12 takım olmak üzere toplam 68 takım katılacak. Bu 68 takımın 34'ü seri başı olurken, müsabakalar tek maç eleme usulüne göre, 31 Ekim, 1 ve 2 Kasım tarihlerinde statüye göre seri başı olan takımın sahasında oynanacak.
Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu eşleşmeleri şöyle:
MKE Ankaragücü-Malatya Arguvanspor
Teksüt Bandırmaspor-Armoni Alanya Kestelspor
Boluspor-Karaman FK
Adanaspor-Hacettepe 1945 SK
GMG Kastamonuspor-Ayvalıkgücü Belediyespor
Gaziantep FK-Efeler 09 Spor
Ümraniyespor-Orduspor 1967
Isparta 32 Spor-Yeni Mersin İdmanyurdu
Kırşehir Futbol SK-23 Elazığ FK
Somaspor-Talasgücü Belediyespor
Kuzey Marmara A.Ş. Arnavutköy Belediyespor-Gölcükspor
İstanbulspor-Kepezspor
Kasımpaşa-Motolux 68 Aksaray Belediyespor
Düzce Cam Düzcespor-Kuşadasıspor
Ankara Keçiörengücü-Burhaniye Belediyespor
Menemen FK-Nevşehir Belediyespor
Etimesgut Belediyespor-Bigaspor
Tuzlaspor-Güneş Holding Çankaya SK
Bitexen Giresunspor-Beyoğlu Yeni Çarşı
Hes İlaç Afyonspor-Muş 1984 Muşspor
Bitexen Antalyaspor-52 Orduspor FK
Manisa FK-Pazarspor
İnegölspor-Belediye Derincespor
EMS Yapı Sivasspor-Artvin Hopaspor
Karacabey Belediyespor-Bornova 1877 Sportif Yatırımlar
Fethiyespor-Tokat Belediye Plevnespor
Atakaş Hatayspor-Sarıyer
Altay-Aliağa Futbol
Gençlerbirliği-Mehmet Akif Ersoy Üniversitesispor
Erzurumspor FK-Diyarbekirspor
Tuna Tarım Kırklarelispor-Karaköprü Belediyespor
Corendon Alanyaspor-Belediye Kütahyaspor
TÜMOSAN Konyaspor-Merkür Jet Erbaaspor
Mondihome Kayserispor-Alagöz Holding Iğdır FK