RİZE HABER
Giriş Tarihi : 16-03-2022 14:09   Güncelleme : 16-03-2022 14:12

Rize’de Yılın Doktoru Uzman Dr. İsmail Barkın Işık ve Sağlık Çalışanı Emsile Yılmaz Ödülünü Aldı

Rize’de, yılın doktoru seçilen Uzman Dr. İsmail Barkın Işık ile yılın sağlık çalışanı Emsile Yılmaz Ankara’da düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Rize’de Yılın Doktoru Uzman Dr. İsmail Barkın Işık  ve Sağlık Çalışanı  Emsile Yılmaz Ödülünü Aldı

Cumhurbaşkanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, alanlarındaki çalışmaları nedeniyle topluma örnek olan hekimler ile sağlık çalışanları ödüle layık görüldü.

Ankara’da düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı Töreni’ne, bu yıl ilimizi temsilen Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe ile Rize Devlet Hastanesinde görevli Kardiyoloji Uzmanı Dr. İsmail Barkın Işık ve Kalkandere Şaban Cengiz İlçe Devlet Hastanesinde görevli Ebe Emsile Yılmaz katıldı.

İlimizde başarılı ve özverili çalışmaları ile örnek olan ve fedakâr tüm sağlık çalışanlarımızı temsil eden Uzm. Dr. İsmail Barkın Işık ve Ebe Emsile Yılmaz’a belgeleri İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe tarafından takdim edildi.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Çalışmaları ile halkımızın ve sağlık camiamızın takdirini kazanmış olan ve tüm sağlık çalışanlarımızı temsil eden mesai arkadaşlarımın, bundan sonraki süreçte de takdirle karşılanacak hizmet sunacaklarına inancım tamdır.” dedi.

Tepe; “Sağlık hizmet sunumunda mesleki bilgi ve becerisi en üst düzeyde, tıp alanındaki gelişmeleri yakinen takip eden,  görev ve çalışma bilinci yüksek, özellikle Covid-19 pandemisi süresince mesai mefhumu gözetmeksizin gece ve hafta sonları dahil hizmet sunan,  hastalarla yakinen ilgilenerek bu zorlu süreçte en yakın destekçileri olan birçok sağlık çalışanımız olduğunu belirterek, ilimizde hizmet vermekten onur duyan tüm sağlık çalışanlarımız bizim için en büyük kazançtır.” diye belirtti.

mustafamustafa