RİZE HABER
Giriş Tarihi : 23-02-2022 13:18

Rize'de Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sayısı Üç'e Yükseldi

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı 3 oldu.

Rize'de Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sayısı Üç'e Yükseldi

Rize'de hali hazırda Sağlık Bakanlığı bünyesinde Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hizmet vermekte olan Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Merve Yazıcı’nın yanı sıra geçtiğimiz günlerde aynı alanda hizmet sunan Uzman Dr. Uğur Tekeoğlu göreve başlamıştı.

 Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında Dr. Öğr. Üyesi Yüksel Sümeyra Naralan’ın göreve başlamasıyla Rize'de Çocuk Psikiyatri alanında hizmet veren Hekim sayımız üçe yükseldi.

Öncesinde Rize'de bu alanda tek hekim bulunduğu için haliyle Rize ve Artvin  başta olmak üzere bölge illerinden hastalar sıra bulmakta zorluk yaşamaktaydı.

Böylece uzman sayısı 3’e çıkmasıyla tedaviye ihtiyacı olan çocuklar ve ailelerinin ilgili uzman eksikliğinden dolayı sıkıntı yaşamayacaklar.  

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde randevu sistemi ile çalışmakta. Bu sebeple poliklinikten randevu almak isteyenlerin 182 nolu telefondan veya MHRS sisteminden çocuk psikiyatrisi poliklinik muayenesi için randevu almaları gerekmekte.

mustafamustafa