RİZE HABER
Giriş Tarihi : 17-03-2022 13:49

RİZE'DE 2 İLÇE ARASIDAKİ GÜZERGAH TARTIŞMASINDA 1 KİŞİ YARALANDI

İkizdere ve Kalkandere arasında son günlerde alevlenen güzergah tartışmasında bir kişi darp edilerek hastaneye kaldırıldığı ve başına 6 dikiş atıldığı belirtildi.

RİZE'DE 2 İLÇE ARASIDAKİ GÜZERGAH TARTIŞMASINDA 1 KİŞİ YARALANDI

İkizdereli minibüs sürücüleri haksızlığa uğradıklarını söyleyerek iki gündür kontak kapattı.

İkizdere Güneyce Kayabaşı Minibüsçüler Kooperatifi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"15.03.2022 tarihinden itibaren gasp edilen hakkımız geri verilene kadar çalışmama kararı alınmıştır. Okul servisleri de alınmayacaktır. Tüm veli ve halkımızın dikkatine sunarız’’

Kooperatiften yapılan bir başka açıklamada ise “Biz yıllardır bu yolun kahrını çektik pandemi dahi çalıştık onlar para kazanamıyoruz diye çalışmadı. Ama gel gelelim ki hakkımız olan güzergâhımıza komisyon aniden toplanıyor. Vali onaylı karar alınıyor verilmiş hakkımız bizden alınıp cezaevi araçlarına veriliyor. Son olarak geçen hafta Sefer Ekşi şoförümüze 5 kişi saldırdı hastane kayıtlarında var. Can güvenliğimiz kalmadı. Bugün aynı şoföre 20 kişi saldırdı 6 dikiş kafasına 2 dikiş burnuna attılar ama ifadeye alınan sadece 2 kişi ne hikmetse. Para kazanmayı geçtik artık can güvenliğimiz yok. Her gün yol kesip saldırıyorlar. Bizde bu olaydan dolayı başımıza iş almamak için ve gasp edilen hakkımız geri verilene kadar kontak kapadık gelsin şimdi komisyondakiler çalışsın’’ denildi.

İkizdere Güneyce Kayabaşı Minibüsçüler Kooperatifi üyeleri bu sorunların çözülmesi halinde bir daha çalışmaya başlayacaklarını belirttiler.

KAYNAK : olayrize

mustafamustafa