RİZE HABER
Giriş Tarihi : 02-05-2022 23:04

Rize Pandemi Sonrasında İlk Bayramlaşma

Rize’de Pandemi Sonrası İlk Bayramlaşma Büyük Bir Sevinç İle Karşılandı Ramazan Bayramı dolayısıyla, Rize Valiliği ve Rize Belediye Başkanlığınca 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan bayramlaşma çadırında vatandaşlar protokol mensuplarıyla bir araya gelerek bayramlaştı.

Rize Pandemi Sonrasında İlk Bayramlaşma


Bayramlaşma programına Vali Kemal Çeber, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak,  Muhammed Avcı, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, siyasi partilerin il başkanları, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Bayramlaşma programının sonunda Rize Belediyesi  tarafından alanda kurulan çadırda protokol üyeleri vatandaşlara kavurma pilav ikram etti. Ardından ÇAYKUR tarafından kurulan statta vatandaşlarla birlikte çay içerek sohbet ettiler. 
Pandemi sürecinde sona yaklaşılması ile birlikte uzun bir aradan sonra ilk defa düzenlenen bayramlaşma etkinliğine vatandaşlarla bir araya gelen Vali Çeber, barış ve kardeşliğin sembolü olan bayramları tekrar bir arada kutlamanın büyük sevinç ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti. 


15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet meydanındaki bayramlaşma programının ardından  Vali Kemal Çeber, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Ak Parti Rize il Başkanı İshak Alim ile birlikte Rize Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek burada bulunan personellerin bayramlarını kutladı.

 

mustafamustafa