RİZE HABER
Giriş Tarihi : 15-03-2022 15:01   Güncelleme : 15-03-2022 15:07

Rize İkizdereli Minibüs Sürücüleri Kontak Pakattı , Bakın Neden ?

İkizdere-Rize hattında dolmuş yaparak yolcu taşıyan İkizdereli minibüs sürücüleri haksızlığa uğradıklarını söyleyerek bu akşam 24.00 den itibaren kontak kapadı.

Rize İkizdereli Minibüs Sürücüleri Kontak Pakattı , Bakın Neden ?

İkizdere Güneyce Kayabaşı Minibüsçüler Kooperatifi tarafından ’’ 15.3.2022 tarihinden itibaren Gasp edilen hakkımız geri verilene kadar çalışmama kararı alınmıştır. Okul servisleri de alınmayacaktır. Tüm veli ve halkımızın dikkatine’’ denilen açıklamada gece saat; 23.50 de araçlarıyla İkizdere Durak önünde toplanan sürücüler kontak kapadı.    

Kooperatiften yapılan bir başka açıklamada’ ’biz yıllardır bu yolun kahrını çektik pandemi dahi çalıştık onlar para kazanamıyoruz diye çalışmadı. Ama gel gelelim ki hakkımız olan güzergâhımıza komisyon aniden toplanıyor Vali onaylı karar alınıyor verilmiş hakkımız bizden alınıp cezaevi araçlarına veriliyor siyasi güçle. Son olarak geçen hafta Sefer Ekşi şoförümüze 5 kişi saldırdı hastane kayıtlarında var.

Can güvenliğimiz kalmadı     

Bugün aynı şoföre 20 kişi saldırdı 6 dikiş kafasına 2 dikiş burnuna attılar ama ifadeye alınan sadece 2 kişi ne hikmetse. Para kazanmayı geçtik artık can güvenliğimiz yok. Her gün yol kesip saldırıyorlar. Bizde bu olaydan dolayı başımıza iş almamak için ve gasp edilen hakkımız geri verilene kadar kontak kapadık gelsin şimdi komisyondakiler çalışsın’’ denildi.

KAYNAK : OLAY RİZE

mustafamustafa