RİZE HABER
Giriş Tarihi : 25-03-2022 11:03

Rize Derepazarı Kaymakamlığı’nın Yenilenen Birimleri Hizmet Vermeye Başladı

Vali Kemal Çeber’in katılımıyla Derepazarı Kaymakamlığının yenilenen hizmet birimlerinin açılışı gerçekleştirildi.

Rize Derepazarı Kaymakamlığı’nın Yenilenen Birimleri Hizmet Vermeye Başladı

Derepazarı Kaymakamlığı kamu hizmetlerin kalitesini arttırmak amacıyla hizmet birimlerini yeniledi. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Konsept Nüfus Müdürlüğü” kapsamında yenilendi.  Ayrıca engelli erişim noktası ve hizmet binasına ait asansör, halk eğitim merkezine ait 5 adet atölyede yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuldu.

Açılış töreninde konuşan Vali Kemal Çeber, yenileme ve iyileştirme çalışmalarının hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla yapıldığını belirterek, “Devletimiz her alanda olduğu gibi kamu kurumlarında da vatandaşımızın hizmet almasını kolaylaştırıcı birçok yeniliğe imza atıyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Konsept Nüfus Müdürlüğü” çalışması kapsamında İlçe Nüfus Müdürlüğümüzü yenileyerek çağdaş, konforlu, kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni çalışma alanlarını Derepazarı ilçemize kazandırmış olduk. Yine Derepazarı Kaymakamlığı hizmet binasına ait engelli erişim noktası ve asansör ile Halk Eğitim Merkezimize ait 5 adet atölye de vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Yapılan yeniliklerin ilçemize hayırlı olmasını diliyor, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışa Vali Kemal Çeber’in yanı sıra; Derepazarı Kaymakamı Bekir Yalçın, Derepazarı Belediye Başkanı Selim Metin, İl Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürü Enes Tüfekçi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ali Serkan Savaş, İl Müftüsü Naci Çakmakçı ve ilgililer katıldı.

 Vali Çeber, açılışın ardından Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Rize şubesini ziyaret ederek, Şube Başkanı Recep Ali Karakoyun ile bir araya geldi.

mustafamustafa