TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 23-02-2022 13:56   Güncelleme : 23-02-2022 14:05

Meral Akşener, EYT'lilere müjde gibi açıklama; Eyt haktır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener haftalık grup toplantısında gündemdeki konulara değinerek iktidara sert eleştiriler yöneltti. Akşener, "Milletimize reva gördüğünüz bu kabus elbette geççek” dedi.

Meral Akşener, EYT'lilere müjde gibi açıklama;  Eyt haktır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin konuştu. Grup toplantısına iki yıldır kayıp olan Gülistan Doku’nun ailesi de katıldı. Akşener, “Er yada geç, o sandık gelcek. Ağlasanız da, sızlansanız da, milletin başına bela ettiğiniz bu ucube sistem, geldiği gibi gitçek. Siz isteseniz de, istemeseniz de, bu çile bitçek. İYİ Parti yetkiyi aldığında, milletimize reva gördüğünüz bu kabus, elbette geççek.” dedi.

Meral Akşener, EYT hakkında da görüşlerini paylaştı. Akşener, “Devletin bu konuda katlanacağı maliyeti hesapladık. Yapacağımız EYT düzenlemesi bir sosyal yardım değil, haktır. Ayrıca herhangi bir başvuru dönemi öngörmüyoruz yani EYT'liler istedikleri zaman müracaat edip düzenlemeden faydalanabilecek. Önümüzdeki dönemde prim sayısını doldurarak EYT'li olacak 1.8 milyon insanımız da bu düzenlemeden yararlanabilecek.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK : MİLLİGAZETE

mustafamustafa