RİZE HABER
Giriş Tarihi : 30-04-2022 14:53

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Bayrak yaptığı Basın Açıklamasında : Sevgili hemşerilerim yaşanan ekonomik sıkıntıların gölgesinde nasıl bir bayram kutlama mesaji yazılır diye düşünürken aklıma herkez gibi eski bayramlar geliyor.

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Özlüyoruz o güzelim bayram günlerini

Eski bayramlarda anne, babalar çocuklarına  bayramlık kıyafetler  alabiliyordu.Çocuklar bayramlıklarını giyebilmek için heyecandan sabahlara kadar uyuyamazdı.Şimdi birçok aile çocuklarına bayramlık kıyafet alamaması çocukların bayramlara buruk girmesi bizleri derinden üzmektedir.

Eskiden çocuklar kapı kapı dolaşıp harçlık toplar ceblerini şekerlerle doldururdu.Şimdi emekli aylığı alan anneanne,dede harçlık veremeyeceği için torunlarından utanır durumda olması ne kadarda yaralayıcı bir trajedidir.

Nerde sofralardaki bolluklar

Eskiden bayram sofraları gün boyunca kurulu durur gelen misafirler ağırlanırdı.
Börekler,baklavalar,kara lahana dolmaları v.s eş,dost,akrabalar tokluk içinde bir arada olurlardı.Şimdilerde koşullar,şartlar o kadar ağır ki nerdeyse bu neşe dolu sofralar yok denecek kadar azaldı.

Eskiden insanlar birbirlerinin bayramlarını tebrik kartlarıyla kutlar,herkes postacı yolu beklerken şimdi gayet samimiyetsiz bir tuşla toplu sms göndererek bayram günlerini kutlar olduk malesef.

Gelenek görenek vardı,çocuklarda neşe vardı.insanların ceplerinde para vardı.Dolaplarında aş vardı.İnsanlar gelecek kaygısı olmadan yaşıyorlardı, istikbal için düşünebiliyorlardı.
Gençler sevdalık edip davullu,zurnalı evlenebiliyorlardı.Bir ev alıp yuva kurabiliyorlardı  şimdi ise kara kara düşünüyor olmaları bizleri yürekden yaralamaya devam ediyor.

Sevgili yurttaşlar sevgili hemşerilerim

Umutlarımızı tazeleyin,güzel günler,güzel yarınlar bizlerin olacaktır.Unutmayın her zorun bir kolayı,her hüznün bir sevinci vardır.

Kimsenin kimseye muhtaç olmadığı,umutların yeşerdiği, sağlık ve huzur içinde nice bayramlarınız olsun. Saygı ve sevgilerimle..

mustafamustafa