RİZE HABER
Giriş Tarihi : 23-03-2022 10:02

İkizdere-Rize hattında yolcu taşımacılığı yapan dolmuşçular 7 gün devam eden eylemlerine son verdi

İkizdere-Rize hattında yolcu taşımacılığı yapan SS 22 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 36 dolmuşçu 7 gün devam eden eylemlerine son verdi.

İkizdere-Rize hattında yolcu taşımacılığı yapan dolmuşçular 7 gün devam eden eylemlerine son verdi

7 gündür kontak kapayarak Rize-İkizdere arasında yolcu taşımayan Kooperatif üyesi 36 sürücü eylemlerine son vererek 23 Mart 2022 Çarşamba günü servise başlayacaklarını açıkladılar. Kooperatif Başkanı Zabit İspir yaptığı açıklamada’’ bugün son kez idarecilerimizle arkadaşlarımızla toplanarak servis yapma kararı aldık.

Mülki amirimiz Kaymakamımız Hacı Kerim Meral, İkizdere Belediye Başkanımız Hakan Karagöz, Jandarma Komutanımız Bçvş. Atilla Küçüközet, İlçe Emniyet Amirimiz Osman Emirzeoğlu ile durak lokalimizde bir araya geldik. Halk ve öğrencilerimiz daha fazla mağdur olmasın diye mahkeme süreci bitene kadar normal çalışmamıza devam etmeye karar verildi.

Mevsim kış insanımız sıkıntı çekmemeli. Her zaman İkizdere için desteğini hiç esirgemeyen yanımızda olan ilçe Kaymakamımız Hacı Kerim Meral’e SS 22 nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olarak çok teşekkür ediyoruz. Yedi gün önce mağduriyetimizin duyulması amacıyla başlattığımız kontak kapamamız sona ermiş ve 23 Mart sabahı servislerimiz devam edecektir’ dedi.

Haber: İsmet Köseoğlu

mustafamustafa