RİZE HABER
Giriş Tarihi : 27-04-2022 11:43   Güncelleme : 27-04-2022 11:46

Hülya CERRAHOĞLU ; Meyve veren ağacı taşlamaktansa yeni meyve veren ağaçlar dikmeliyiz.

Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği Yön. Krl. Bşk. Hülya CERRAHOĞLU Bir basın açıklaması yaptı...

Hülya CERRAHOĞLU ; Meyve veren ağacı taşlamaktansa yeni meyve veren ağaçlar dikmeliyiz.

" DERDİMİZ OLMALI " 


Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği olarak 15 yıldır Rize’mizin sosyal ve kültürel açıdan zenginliğini canla başla çalışarak ön plana çıkarmaya çalışan bir SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ KURULUŞUYUZ. 2007’den itibaren çizgimizden ve duruşumuzdan ödün vermeden tamamen gönüllülük esasıyla çalışan, yaşama dokunan, üreten bir dernek olarak şehrimize değer katan sayısız program, etkinlik, konser ve projeleri hayata geçirdik. 
Bırakın tabela derneği olmayı ;  biz dernekçiliği bir yaşam biçimi haline getirip  bu amaçla sosyal sorumluluk bilinciyle  yıllarca çalışmalarımızı hayata geçirdik. Ve çalışmalarımıza yine aynı bilinç ve sorumlulukla   devam edeceğiz! 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne farklı bir bakış açısı getirerek 2013’ten beri çay tarlasından üniversite kürsüsüne kadar etkin ve başarılı kadınlarımızı tanıyıp tanıtmaya çalıştık. Sürekliliğini sağladığımız onca projenin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde, farkındalık çalışmalarında elimizden geldiğince çare olmaya çalıştık. Yaptığımız çalışmalarda ilimizin sadece merkezinden ibaret olmadığını on bir ilçesiyle bir bütün olarak değerlendirdik.  Unutulmaya yüz tutmuş yöremize ait birçok zanaatı gün yüzüne çıkararak mesleki eğitim kurslarıyla özellikle ekonomisi zayıf ve sosyal açıdan desteğe ihtiyaç duyan birçok kadın ve genç kızımıza imkan sunduk. Bölgemizde her yıl katlanarak artan kanser hastalığından dolayı  hayatının büyük bir bölümünü onkoloji koridorlarında geçiren hastalarımıza destek olmaya çalıştık. Lösemili çocuklardan tutun da erken teşhise dikkat çekmek için sağlık alanında birçok farkındalık çalışması yaptık. 
Klasik sanatlarımızdan olan ebru sanatını Ruh ve Sinir Hastalıkları Servisi’nin koridorlarına taşıdık. Bu ve buna benzer birçok çalışmamızla ilgili birçok STK, kurum , kuruluşlarla işbirliği yaparak paylaşımcı bir bakış açısıyla çalışmalarımızı  hayata geçirdik.  Biz sadece kültür ve sanat alanında ilimizde gönüllü faaliyetler yapmıyoruz. Aynı zamanda Rize’nin tüm ilçelerinde faaliyet yürüten STK’lar ile iletişim halinde olup bazen onlarla tecrübelerimizi paylaşarak  bazen de işbirliği ile çalışmalarımızı birlikte  hayata geçiriyoruz.  Biz ilk defa ilimizde aktif  tüm STK’ların katılım gösterdiği STK fuarı düzenleyip, ilimize değer katacak gönüllü faaliyetlerinin her anlamda örnek olarak çoğalmasına katkı sağlayacak çalışmalara imzamızı attık.  Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği dün olduğu gibi bundan sonra da gönüllü olarak çalışmalarına devam edecektir.  Şimdiye kadar ki yapmış olduğumuz tüm programları, etkinlikleri, projeleri sadece yaşadığı ile değer katmayı yaşam amacı haline getirmiş çok kıymetli yönetimimiz ve üyelerimiz ile gerçekleştirdik.

 
Dedik ya  derdimiz olmalı. Hepimizin ortak sevdası olan ‘’ bu şehir ‘’ için hepimiz dertlenmeliyiz. Birbirimizle uğraşarak mesnetsiz dedikodular üretmekten ise ‘’ ben şehrim için ne yapmalıyım sorusunu kendimize sormalıyız. ‘’ Meyve veren ağacı taşlamaktansa yeni meyve veren ağaçlar dikmeliyiz. Marifet klavye başında dedikodu üretmek değil şehrimize katma değer katarak gerçek işler üretmektir. 
Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği olarak bizler yılmadan doğduğumuz ve yaşadığımız, çayında demlendiğimiz Rize’miz için 15 yıldır yaptığımız gibi çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Çünkü inanıyoruz ki bu şehrin insanları bunu sonuna kadar hak ediyor. 

Bu duygu ve düşüncelerle yaklaşmakta olan Ramazan Bayramınızı tebrik eder esenlikler dileriz. Saygılarımla,
                                                               Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği 
                                                           Yön. Krl. Bşk. Hülya CERRAHOĞLU 

mustafamustafa