RİZE HABER
Giriş Tarihi : 30-03-2022 20:02

Hükümetin Küçük ortağından Güzel Bir Öneri ; Ziraat odası ve Borsa Kesintileri Kaldırılsın

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA bu yıl 210 bin Çay Üreticimizden tahsil edilecek olan 25 milyon TL kesinti ve aidat tutarının kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz.

Hükümetin Küçük ortağından Güzel Bir Öneri ; Ziraat odası ve Borsa Kesintileri Kaldırılsın

 Kesinti yapan kurumların Çay üreticimize yıllardır hiç bir katkısı olmamıştır. Gübre Fiyatları ile Çiftçimizin hali ortada, Çay üreticimiz açıklanacak olan Taban Fiyata göre, hiçbir kesinti olmaksızın sattığı çayın tutarını net bir şekilde almış olmalıdır. Oda ve Borsa giderlerinin ise Çay Üreticimize sağlayacağı katkı, destek ve projeler dikkate alınarak hazineden karşılanması veya Kamu bankaları tarafından "Promosyon" adı altında finanse edilmesi daha isabetli olacaktır.

"Rize Ziraat Odası Ne İş Yapar" 
Siyasi Demecimize başta  Çay Üreticimizin ve Halkımızın yoğun destek ve taleplerini gördük. Her iki kurumada ciddi tepkiler var. Basın açıklamamız sonrası Oda Başkanı Sayın Nevzat PALİÇ Bey bizleri arayarak Ziraat Odasına davet etti ve kendisi ile bir araya geldik. Çalışmaları hakkında bizlerle bilgiler Paylaşan Sn. PALİÇ  Altı dönem yürüttüğü oda başkanlığı görevini,  Yedinci Dönem de ise Aday olmayacağını söyledi. Ayrıca Yasal Düzenlemeyi Siyasilerin Yapması halinde, oda ve borsa kesintilerinin kaldırılması teklifimizede destek verdi.

Bizde kendilerine Bu Oda ve Borsanın asli görevlerinin Çay Üreticisinin korunması olduğunu,  daima müstahsile destek ve katkı sağlamaları gerektiğini ve Projeler üretilmesi gerektiğini ifade ettik. 210 Bin Çay Üreticisinin temsilcisi olduklarını ama bu gücü Özellikle Gübre Fiyatları ve Çay Kanunu Konusunda  siyasilere baskı olarak neden kullanmadıklarını sorduk.

Başkan USTA; Büyük Birlik Partisi Daima Bu Aziz Milletimizin ve Şanlı Devletimizin yanındadır. Halkımızın ve Çay Üreticilerimizin, sesi olup onların Devletimize uzanan eli, ayağı, gözü kulağı olacağımızı defalarca  ifade ettik. Bu yolda çalışmalarımıza istikamet üzere devam ediyoruz ve kazanan her daim Rize'miz ve Devletimiz olsun diyoruz dedi.

mustafamustafa