RİZE HABER
Giriş Tarihi : 01-03-2022 22:15

Gübreye Uygulanan Zam Bu defa Rize iyi parti tarafından protesto edildi

İyi Parti Rize teşkilatı Çay gübresine yapılan zamları 15 temmuz demokrasi meydanında protesto etti.

Gübreye Uygulanan Zam Bu defa Rize iyi parti tarafından protesto edildi

Çay gübresine yapılan zamlar Rize’de İYİ Partililer tarafından protesto edildi. İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık temel gıda ürünlerinden elektrik, doğal gaz, çay gübresine kadar yapılan tüm zamları eleştirerek, "Ekonomimiz iyi yönetilmiyor, her geçen gün daha da kötüye gidiyoruz" dedi.

İYİ Parti Rize İl örgütü çay gübresine yapılan zamlara karşı Rize 15 Temmuz Meydan’ında basın açıklaması yaptı. İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, "Geçen yıl 2 bin 750 TL olan gübre fiyatları, geçtiğimiz günlerde ilk önce 10 bin TL olarak açıklandı sonra yüzde 30 indirim yapıldı denilerek Tarım Kredi Kooperatifleri’nde sadece Kooperatif üyelerine 7 bin 500 TL’ye, diğer satış yapılan yerlerde ise 8300-8500 TL üzerinden gübre satışı yapılmaya başlandı. Üreticimizi aldatmaktan başka bir şey değildir" dedi.

"ÇAYIMIZA HEP BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Ayşegül Özyanık Basın Açıklaması : 

"Seçimden seçime sizi hatırlayanları, Ankara’ya gittiklerinde Rize’yi ve sizi unutanları, sizlere kulak tıkayanları uyandıralım. Bugün belki sadece fahiş gübre fiyatları nedeniyle çayımıza vuramadığımız gübreyi konuşacağız. En azından en temel gelir kaynağımız olan çayımıza hep birlikte sahip çıkmış olacağız. Geçen yıl 2 bin 750 TL olan gübre fiyatları, geçtiğimiz günlerde ilk önce 10 bin TL olarak açıklandı sonra yüzde 30 indirim yapıldı denilerek Tarım Kredi Kooperatifleri’nde sadece Kooperatif üyelerine 7 bin 500 TL’ye, diğer satış yapılan yerlerde ise 8300-8500 TL üzerinden gübre satışı yapılmaya başlandı. Üreticimizi aldatmaktan başka bir şey değildir dedi.

mustafamustafa