RİZE HABER
Giriş Tarihi : 08-04-2022 16:15

ÇAYELİ MADENLİ ORTAOKULU PROJE ÜRETİYOR

2021-2022 eğitim öğretim yılında Çayeli Madenli Ortaokulu'nda biri uluslararası, biri ulusal olmak üzere ilk defa e-Twinning projesi uygulanıyor.

ÇAYELİ MADENLİ ORTAOKULU PROJE ÜRETİYOR

 Bu projeler sayesinde öğrenciler başka ülkelerdeki, başka illerdeki, başka okullardaki öğrencilerle hem işbirliği içerisinde eğlenerek öğrenme imkânı bulmakta hem de Web 2.0 araçlarının kullanımına hakim olmaktadır. Yürütücülüğünü Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Semih DALTABAN ve İngilizce Öğretmeni Gökçe BERBER’in yaptığı 2 projede Avrupa’dan 3 okul, Türkiye’den 15 okul, yüzlerce öğrenci görev almakta. İspanyol ortaklarla yürütülen "I feel therefore I am" (Hissediyorum Öyleyse Varım) projesinde pandemi döneminde artan teknoloji ve internet kullanımına dikkat çekilerek azalan sosyal becerilerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılmakta.

Ayrıca öğrencilerin dil gelişimine de katkı sağlanmakta. Türkiye'den 7 okulla birlikte yürütülen Büyükköy ve Madenli Ortaokullarının kurucu okul olduğu "Atma Dönüştür Tasarımını Konuştur" projesinde ise çevre kirliliği ve geri dönüşüm konularında farkındalık oluşturmak ve yaratıcı düşünceyi ön plana çıkarmak amaçlanıyor. Madenli Ortaokulundan 11 öğrenci bu projelerde aktif rol almaktadır.

AdminAdmin