RİZE HABER
Giriş Tarihi : 19-04-2022 11:42

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Usta'dan Zehir Zemberek Açıklama !

BARDAĞA, ÇARŞIYA,BAHÇEYE, MÜTEAHİTLERE AKTARILAN PARA İLE, ÜLKEMİZİN GÜBRE SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ OLURDU.

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Usta'dan Zehir Zemberek Açıklama !

Aktif Çalışmaları, ve Projeleri ile ön Planda olan, Büyük Birlik Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir USTA Rize'mize aktarılan kaynakların tarım ve üretim üzerine doğru Projelerde kullanılması gerektiğini, bir Basın Açıklaması ile ifade etti.


Başkan USTA; Rize'mizde acil olmayan ve geridönüş sağlamayan, katma değer üretmeyen, bu tür müteahhit ekonomisi bağlamında ki projelere milyarlarca TL aktarılmasını üzülerek takip ediyoruz.  Sadece İlimizde   600 Bin M.kareye Yakın Devam eden, 4 adet millet bahçesi Projesi var. Diğer taraftan iki Katına Çıkarak 50 milyon TL Bulan bir Çay Bardağı ve Çarşısı Projesi var.  Yine Yapılan Bir çok dere Islah Projelerinde, gerekli hesapların yapılmasından,  kontrol ve denetimin olmayışından, tekrar Boz Tekrar Yap şeklinde Milyar TL bulan kaynaklarımiz malesef ki israf ediliyor.

Ayrıca USTA;  Karada yapılması gerekirken ve bir çok uygun yerde varken, şehir Hastanemiz için, yine Milyon TL Denizin dibine, müteahhitin kasasına gömmeye ne gerek var. Yazık Günah değilmi?  Biz İmkanların Doğru ve öncelik sırasına göre kullanılmasından  yanayız, hizmete asla karşı değiliz dedi.

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı son olarakta, Sn. Genel Başkanımız Mustafa DESTİCİ'nin ifadeleri ile, Ülkemizde acil olmayan tüm alt ve Üst yapı yatırımlarının ertelenmesi gerektiğini. Özellikle ilimizde bu kaynakların Başta Üretime, İstihdama, Çay Üreticisine, Vizyon Projemiz olan Entegre Organik Gübre Tesisi  kurulmasına harcamalıyız.  İthalata dayalı Kimyasal Gübre  sorununu da çözmüş oluruz. Tarımı ve Hayvancılığa tam destek vererek, istihdam üreterek, ilimizin ülke ekonomisine katma değerini en yükseğe taşırız. Tarımın ve Hayvancılığın önemi Dünya genelinde ortadadır, yarınlarda daha çok sıkıntı yaşamadan şimdiden ivedi bir şekilde tedbirlerimizi almalıyız. Herzaman ifade ettimiz gibi, sorun varsa çarede var, çözüm de var. Rize'mizde ve Ülkemizde Bir Olalım Birlik Olalım dedi.

AdminAdmin