TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 22-04-2022 00:22

Bakan Bilgin açıkladı , Temmuzda Emeklilere zam

Isparta'da kamu çalışanları ve işçilerle iftar yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Temmuz ayında işçi, memur ve emeklilere yönelik artış düzenlemelerinin müjdesini verdi.

Bakan Bilgin açıkladı , Temmuzda Emeklilere zam

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Isparta'ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde İl Özel İdaresi çalışanları ile birlikte iftar programında bir araya geldi.

İftar sonrası açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, memur, işçi ve emeklilikleri yakından ilgilendiren bir düzenlemenin müjdesini verdi.

"Temmuz'da emeklilerin yüzü gülecek"

Enflasyon farkını içeren artışın bir benzerinin yapılacağını belirten Bakan Bilgin, "Önümüzdeki Temmuz ayında emeklilerimizin en düşük emekli maaşını, onların yüzünü güldürecek bir seviyeye çıkaracağız." dedi.

Bakan Bilgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Burada bugün Isparta’mızda bir diğer haberi daha vermek istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yılbaşında Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı politikalar ile biz en düşük emekli aylığını bin 500 TL’den 2 bin 500 TL’ye getirmiştik. Ayrıca bunun üzerinde de yüzde 30’un üstünde bir artış gerçekleştirmiştik. Enflasyon farkını içeren bir artış gerçekleştirmiştik.

Emeklilerimizi koruyacak benzeri bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum"

Temmuz ayında da emeklilerimiz koruyacak benzeri bir düzenlemenin haberini şimdiden vermek istiyorum, sizlerle paylaşmak istiyorum. Son olarak ise asgari ücret düzeyindeki bütün ücret gelirlerinin vergisini kaldırdık"

Kaynak : ensonhaber 

mustafamustafa