TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 19-02-2022 16:02   Güncelleme : 19-02-2022 16:08

Ak Parti Eyt'liler İçin Tarih Verdi

8 Eylül 1999 yılında getirilen yaş şartıyla mağdur edildiklerini dile getiren Eyt liler bu sorunun seçimden önce halledilmesi gerektiğini söylediler..Yoksa sözlerle bu işlerin çözülemeyeceğini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Ereoğan'la randevü talep ettiklerini bu işin Erdoğan'la çözüleceğini inandıklarını söylediler..

Ak Parti Eyt'liler İçin Tarih Verdi

Çarşamba günü EYT'ye ilişkin federasyon ve platform temsilcilerinden oluşan bir heyet, TBMM'de AK Parti ve MHP'nin kapısını çaldı. EYT temsilcileri AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ile ayrı ayrı görüşerek, çalışmalara ilişkin nabız yokladı ve sorunlarını iletti. EYT'liler, 8 Eylül 1999'da getirilen yaş şartıyla mağdur edildiklerini hatırlattı.

Edinilen bilgilere göre, sözleşmeli personel konusunun ardından gündeme alınacak olan EYT sorunu, 2022 yılı içerisinde çözülecek. Ziyarette Akbaşoğlu’nun "İlk iki mesele olan asgari ücret ve memur maaşlarını çözüme kavuşturduk. Üçüncü mesele olan 3600 ek göstergeyi şu an hallediyoruz. Sonra dördüncü mesele olan sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden sonra 2022 yılı içerisinde EYT'liler sorununu halledeceğiz" dediği öğrenildi.

Kaynak: Yeni Şafak

mustafamustafa