RİZE HABER
Giriş Tarihi : 14-03-2022 13:07

ABDULKADİR USTA : GÜBREYE DESTEK YOK, SİYASİ PARTİLERE 645 MİLYON DESTEK VAR

Büyük Birlik Partisi Rize Merkez ilçe Başkanı Abdulkadir USTA: artan Gübre fiyatlarına karşı %50 destek verilerek, devletimizin çay üreticimizin yanında olması gerektiğini katıldığımız Canlı yayın Programında dile getirmiştik. İki gün sonra, Rize'li Vekilimiz Sn.Hayati YAZICI Beyin bunu yapamayız, imkanlar kısıtlı, Bütçe alt üst olur açıklamasını üzüntü ile dinledik.

ABDULKADİR USTA : GÜBREYE DESTEK YOK, SİYASİ PARTİLERE 645 MİLYON  DESTEK VAR

Usta : Buradan Çay üreticileri adına soruyoruz, Bu bütçe Müteahhide, Betona, Çimentoya, Demire, Yap Boz İşlere, Şatafata, İtibara, Geçiş Garantilerine, Faiz ödemelerine, Kur Koruma Garantisine, Beş siyasi Partiye 645 milyon TL ödemeye gelince sıkıntı olmuyorken, Çay Üreticisine, çiftçiye gelince mi alt üst oluyor.  Birde Bizim Siyasetimizin merkezinde Milletimiz var diyorsunuz fakat siz Aziz Milletimiz ile irtibatı çoktan  kesmiş olduğunuzu gözler önüne seriyorsunuz.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız Sn. Mustafa DESTİCİ Beyin Devletimizin acil olmayan tüm alt ve üst yapı yatırımları ertelemesini ve tüm imkanlarını tarıma, hayvancılığa, üretime, istihdama, çiftçiye, Emekliye, memura, aktararak bu zor zamanlarda halkımızın yanında olması gerektiğini defalarca dile getirmiştir. Ne yazık ki gelinen noktada hala müteahhit ekonomisi modeli uygulanmaktadır.
 Sn. Genel Başkanımızın  Çözüm önerisi, Gübre fiyatları Bütçeden desteklenmeli, çiftçimizin 8.500 TL ye  çıkan bu fiyatlarda gübre alma imkanı yoktur, bunun %50 karşılanmalı. İkinci bir yol ise eğer fiyatlar bu seviyede kalacak ise, 7 yıldır 13 Kuruşta Rekorlar kıran, Destekleme Tutarı 1 TL ye çıkartılarak, çay üreticimizin önceki yıllarda olduğu gibi destekleme ile gübresini alması sağlanmış olur.
Her daim Büyük Birlik Partisi olarak, Aziz Milletimizin ve Şanlı Devletimizin yanındayız, Halkımızın Sesi, tercümanı olmaya, sorunlara  karşı ise çözüm ve Proje  üretmeye devam edeceğiz dedi..

mustafamustafa